Hliníkové zábradlie má svoje kvality


mv-

Hliníkové zábradlie má svoje kvality

 

Balkónové konštrukcie sú vystavené nežiaducim vplyvom počasia. Najviac poškodzované je zábradlie. Po čase prestáva plniť svoju bezpečnostnú a estetickú funkciu. Je vhodné ho vymeniť za hliníkové, ktoré je trvácne, silné a ľahké. 


Opravy balkónov a lodžií bývajú nevyhnutnou súčasťou revitalizácie bytových a panelových domov. Pri ich obnove by ste mali dbať aj na konštrukčné prvky, ktoré môžu byť v zlom technickom stave. 


Obnova alebo výmena


Zábradlie môžete buď obnoviť pomocou náterov, alebo ho vymeniť. Spôsob jeho renovácie prostredníctvom náterov má však isté obmedzenia. Je možné, že korózia nebude odstránená na všetkých miestach. Konštrukcia zábradlia je členitá a náter nemusí všade pôsobiť rovnako. 
Základnou funkciou zábradlia je bezpečnosť. V súčasnosti sa ľudia obzerajú po takom materiáli, ktorý by mal nielen ochrannú, ale aj estetickú funkciu. Siahajú preto po pozinkovanej oceli alebo hliníku. 


Pri pozinkovaných zábradliach, vrstva zinku zaručuje dlhoročnú nehrdzavejúcosť ocele. Kvalitný nástrek farby zase zaručí jeho farebnú stálosť. Takéto zábradlie si zachováva svoj pôvodný vzhľad na dlhšie obdobie. Tvarovo a povrchovo je dostatočne stabilné. Na rozdiel od hliníkového zábradlia je oveľa lacnejšie, avšak je náročnejšie na údržbu.


Bezpečné a estetické


Výhody hliníkového zábradlia nespočívajú iba v údržbe. Je trvácne, silné, ľahké, odolné voči nečistotám a nehnije. Manipulovanie s ním, ako aj jeho inštalácia, je teda oveľa jednoduchšie. Starostlivosť je taktiež minimálna. Nemusí sa leštiť ani inak ošetrovať. Konštrukcia hliníkového zábradlia je veľmi pevná a vďaka svojej elegantnosti prepožičia pekný vzhľad akejkoľvek budove. 


Obráťte sa na našu spoločnosť MV BUILDING, s.r.o


Na hliníkovom zábradlí sa vykonávajú dva typy povrchových úprav, takzvané eloxovanie alebo práškovanie, vďaka čomu nekoroduje. Pri eloxovaní vzniknutá porézna vrstva oxidu zabezpečí farbenie povrchu podľa vášho výberu. Vaše zábradlie môže mať čierny, zlatý, modrý alebo bronzový odtieň. Pri práškovaní sa aplikuje farba a následne sa vypaľuje. Takýmto spôsobom vieme dosiahnuť ľubovoľný odtieň stupnice RAL (vzorkovník farebných odtieňov). Hliníkové zábradlia predstavujú účelné a štýlové riešenie pre každý typ balkóna alebo lodžie. Obráťte sa na nás. Naša stavebná spoločnosť MV BUILDING, s.r.o., Vám nielen poradí, ale zábradlie aj kvalitne nainštaluje. 


Zdieľanie